Stowarzyszenie Szczęśliwy Dom - Aktualności

Aktualności

Data dodania: 16 stycznia 2018
________________________________________________________
Data dodania: 18 grudnia 2017
________________________________________________________
Data dodania: 15 maja 2017
________________________________________________________
Data dodania: 08 marca 2017

Serdecznie zapraszamy!


________________________________________________________
Data dodania: 17 luty 2017

Serdecznie zapraszamy!


________________________________________________________
Data dodania: 18 stycznia 2017
________________________________________________________
Data dodania: 18 grudnia 2016
________________________________________________________
Data dodania: 18 sierpnia 2016

Projekt „Seniorzy pełni życia – edycja II”Informujemy, że od września rozpoczynają się zajęcia dla seniorów w ramach projektu „Seniorzy pełni życia – edycja II”.
Zapraszamy wszystkie chętne osoby będące w wieku 60 lat i więcej zamieszkujące miasto Rzeszów i powiat rzeszowski do udziału w zajęciach. „Projekt - dofinansowanego z budżetu Wojewody Podkarpackiego. Zajęcia warsztatowe prowadzone będą w budynku parafialnym parafii pw. Chrystusa Króla.

UDZIAŁ W ZAJĘCIACH JEST BEZPŁATNY!
Telefon do kontaktu: 791 793 103


Serdecznie zapraszamy!


________________________________________________________
Data dodania: 22 czerwca 2016

UWAGA!!!
KONKURS PLASTYCZNY POD HASŁEM:
„AKTYWNY TATA, TRZEŹWY TATA”,
- ROZSTRZYGNIĘTYWyniki konkursu plastycznego pod hasłem: "AKTYWNY TATA, TRZEŹWY TATA”.
Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych:

kategoria klasy I-III:
I miejsce – Gabriela Bielenda ZS w Budach Głogowskich
II miejsce – Noelia Gancarz SP w Rudnej Małej
III miejsce – Karol Styczyński - SP w Przedborzu

Wyróżnienie:
Damian Rydza ZS w Pogwizdowie Nowym
Filip Król ZS w Budach Głogowskich
Martyna Dolecka ZS w Budach Głogowskich

Wyróżnienie dyrektora Zespołu Szkół w Budach Głogowskich:
Oliwia Żądło ZS w Budach Głogowskich
Izabela Gancarz ZS w Budach Głogowskich
Natalia Dworak ZS w Budach Głogowskich

kategoria klasy IV-VI:
I miejsce – Zuzanna Krół ZS w Budach Głogowskich
II miejsce – Zuzanna Guz ZS w Wysokiej Głogowskiej
III miejsce – Zofia Majka ZS w Przewrotnem

Wyróżnienia:
Kamil Drozd SP w Rudnej Małej
Joanna Reguła ZS w Budach Głogowskich
Julia Krasoń ZS w Budach Głogowskich

Wyróżnienie dyrektora Zespołu Szkół w Budach Głogowskich:
Martyna Kraska ZS w Wysokiej Głogowskiej
Dawid Grzywacz ZS w Budach Głogowskich

Wręczenie nagród nastąpi wyłącznie 3 lipca 2016 r. w godz. 14.30-18.30 na Bulwarach w Rzeszowie podczas Bezalkoholowego Pikniku Rodzinnego połączonego z VIII Rzeszowskim Biegiem Ojców, organizowanego przez Stowarzyszenie Szczęśliwy Dom im. Wiktorii i Józefa Ulmów z Dziećmi w ramach kampanii społecznej „AKTYWNY TATA, TRZEŹWY TATA”. Informacja o wynikach znajduje się również pod adresem: www.zs_budy.biposwiata.pl
________________________________________________________
Data dodania: 14 czerwca 2016

Od lipca rusza projekt „Pora na seniora”!Stowarzyszenie Szczęśliwy Dom im. Wiktorii i Józefa Ulmów z Dziećmi zaprasza wszystkie chętne osoby będące w wieku 60 lat i więcej zamieszkujące miasto Rzeszów i powiat rzeszowski do udziału w zajęciach w ramach projektu pt. „Pora na seniora”- dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Zajęcia warsztatowe prowadzone będą w budynku parafialnym w parafii pw. Chrystusa Króla przy ul. Ks. Jałowego 37 oraz w NZOZ RUDEK, ul. Szarych Szeregów 5 w Rzeszowie.

UDZIAŁ W ZAJĘCIACH JEST BEZPŁATNY!

Planowane zajęcia:

 nordic walking
 ćwiczenia ogólnorozwojowe
 spotkania przy kawie i piosence biesiadnej
 gry logiczne - planszowe, quizy itp.
 Jednodniowy wyjazd edukacyjno-krajoznawczy
 wyjścia kulturowe do kina i teatru

ZAPISY:
27.06.2016. (poniedziałek) w godz. 9:00-10:00
w budynku parafialnym przy parafii pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie, ul ks. J. Jałowego 37A

Zapisu należy dokonać osobiście!
Telefon do kontaktu: 791 793 103

________________________________________________________
Data dodania: 1 czerwca 2016

VIII RZESZOWSKI BIEG OJCÓWInformujemy, iż VIII RZESZOWSKI BIEG OJCÓW odbędzie się w tym roku 3-go LIPCA, w ramach Bezalkoholowego Pikniku Rodzinnego pod hasłem: "Aktywny tata, trzeźwy tata".

Zapisu do udziału w biegu można dokonać drogą internetową w formularzu (KLIKNIJ), również pod adresem e-mail: biegojcow@szczesliwydom.eu lub telefonicznie pod numerem 731 177 977 (preferowane godziny popołudniowe) od dnia 1.06.2016 r.- 26.06.2016 r., oraz w trakcie Bezalkoholowego Pikniku Rodzinnego (do wyczerpania miejsc).Serdecznie zapraszamy!


________________________________________________________
Data dodania: 2 maja 2016
________________________________________________________
Data dodania: 22 marca 2016
________________________________________________________
Data dodania: 18 marca 2016

„Kto sieje i podsyca antysemityzm, depcze po grobie rodziny Ulmów” – słowa prezydenta Andrzeja Dudy w tracie uroczystości otwarcia Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów.


Wczoraj, 17 marca 2016 r. odbyło się uroczyste otwarcie w Markowej k. Łańcuta. Przed uroczystością w Markowej, prezydent w łańcuckim zamku wręczył odznaczenia państwowe Polakom, którzy ratowali Żydów. Złotym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali: Urszula Niemczak i Bogdan Romaniuk, a Srebrnym Krzyżem Zasługi Mateusz Szpytma. Jest to wyróżnienie za zasługi w upowszechnianiu wiedzy o Polakach ratujących Żydów oraz za zaangażowanie w tworzenie muzeum.

Ok 17.30 w Markowej, prezydent wraz z małżonką zasadzili drzewko w ogrodzie pamięci znajdującym się na terenie muzeum. Następnie otworzył oficjalnie uroczystości otwarcia muzeum. Przemowę wygłosił marszałek W.Ortyl, ambasador Izraela i prezydent Duda. W uroczystościach oprócz prezydenta RP wzięli udział przedstawiciele władz Izraela, Niemiec i USA, marszałkowie sejmu i senatu – Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, wicepremier Piotr Gliński, minister Beata Kępa ,arcybiskupi Stanisław Gądecki i Józef Michalik, bp Carlos Azavedo, delegat kard. Gianfranco Ravasiego – przewodniczącego Papieskiej Rady Kultury, prezes IPN Łukasz Kamiński, naczelny rabin Polski Michael Schudrich, ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, jak również wnuki Abrahama Segala, oraz Polacy ratujący żydów i ich rodziny. Pozdrowienia dla uczestników uroczystości przesłał w imieniu papieża Franciszka abp Angelo Becciu, substytut Sekretariatu Stanu.

Muzeum poświęcili arcybiskupi Gądecki oraz Michalik, Rabin Schudrich zawiesił na ścianie mezuzę – zgodnie z żydowskim zwyczajem - na framudze każdego żydowskiego domu wisi mezuza z ręcznie napisanym fragmentem z pięcioksięgu. Ma on przypominać, że mamy tak żyć, żeby Bóg był z nas dumny. To muzeum jest naszym wspólnym domem. Mamy obowiązek być razem- powiedział rabin. Zebrani mogli także wysłuchać nagranej w Izraelu relacji Abrahama Izaaka Segala - Żyda, którego w czasie wojny przechowywała rodzina Cwynarów w Markowej. Przedstawiany był wówczas jako Romek Kaliszczak. Ze względu na podeszły wiek, nie mógł on osobiście uczestniczyć w uroczystości.

Podczas otwarcia muzeum przedstawione zostało słuchowisko radiowe, które opowiadało o życiu w Markowej przed wojną oraz historię Rodziny Ulmów. Muzyka, dźwięk, wizualizacje przestrzenne i efekty świetlne w niekonwencjonalny sposób były obecne podczas całej uroczystości. Oprawę muzyczną uświetnił Stanisław Soyka, śpiewając i grając na fortepianie, któremu towarzyszył chór Cracow Singers. Artyści wykonali psalmy ze Starego Testamentu.

W 1939 roku w Markowej mieszkało około 4300 Polaków i 120 Żydów. Większość Żydów została wymordowana w 1942 podczas niemieckiej akcji „Reinhardt”. Dzięki polskim mieszkańcom uratowano jednak 21 Żydów, którzy po wojnie wyjechali do USA, Kanady i Izraela. Największej, ośmioosobowej grupie Żydów dali schronienie Wiktoria i Józef Ulmowie, którzy okupacji ukrywali w swoim gospodarstwie ośmioro Żydów. 24 marca 1944 r. w nocy do ich domu wtargnęli hitlerowcy. Najpierw zamordowali ukrywanych Żydów, a potem całą rodzinę Ulmów, w tym Wiktorię, która była w dziewiątym miesiącu ciąży, a także dzieci, z których najstarsze miało 8 lat, a najmłodsze 1,5 roku.

W 1995 r. Józef i Wiktoria Ulmowie zostali uhonorowani tytułem „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata”. Proces beatyfikacyjny rodziny Ulmów na etapie diecezjalnym zakończył się w 2008 r. W 2011 r. wszystkie dokumenty trafiły do Watykanu. W 2004 r. odsłonięto pomnik przypominający heroiczność rodziny Ulmów.

Z ramienia naszego stowarzyszenia w uroczystości wzięła udział Magdalena Miś - prezes stowarzyszenia.


________________________________________________________
Data dodania: 18 stycznia 2016

PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU!

Drodzy Państwo, Członkowie Stowarzyszenia, Przyjaciele, Darczyńcy, Sympatycy!


Zwracamy się do Was z prośbą o przekazanie 1% na cele statutowe (statut) naszego Stowarzyszenia. Dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli kontynuować działania wspierające dzieci, dorosłych a przede wszystkim osoby starsze.

Wystarczy, że na składanym zeznaniu podatkowym w rubryce Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) wpiszecie Państwo nasz KRS


KRS 0000277020
z dopiskiem Działalność statutowaZa każdą kwotę, którą otrzymaliśmy od Państwa w latach poprzednich i za tę, którą otrzymamy w tym roku serdecznie dziękujemy!

Zarząd Stowarzyszenia
UWAGA!

W tym roku nasze Stowarzyszenie zbiera także 1% podatku na jeden z naszych celów statutowych - rehabilitację medyczną osób potrzebujących pomocy. Zabiegi i rehabilitacja wykonywane są przez współpracujący ze Stowarzyszeniem NZOZ Rudek – Gabinet Rehabilitacji Medycznej w Rzeszowie. Celem przekazania 1 % podatku na cel specjalny w zeznaniu podatkowym należy wskazać nr KRS Stowarzyszenia oraz zamieścić dopisek: „na rehabilitację: … (imię i nazwisko podopiecznego Stowarzyszenia)”________________________________________________________
Data dodania: 22 grudnia 2015
________________________________________________________
Data dodania: 21 grudnia 2015

Podziękowania dla seniorów

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim SENIOROM, którzy uczestniczyli w Projektach skierowanych do osób po 60. r.ż., realizowanych przez nasze Stowarzyszenie w 2015 roku.
Dziękujemy za zaangażowanie w zajęcia oraz radość i otwartość na drugiego człowieka.
Życzymy Państwu utrzymania motywacji do podejmowania aktywności w życiu społecznym oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.


Za Zarząd

Magdalena Miś
Prezes Stowarzyszenia

________________________________________________________
Data dodania: 9 listopada 2015

Podziękowania za przekazanie 1% podatku

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na działalność statutową Stowarzyszenia Szczęśliwy Dom.
Dzięki Państwa wsparciu możemy podejmować działania ukierunkowane na pomoc osobom najbardziej potrzebującym, dzieciom, dorosłym oraz osobom starszym. Państwa gest utwierdza nas w przekonaniu o słuszności wdrażanych przez nas inicjatyw oraz jest motywacją do podejmowania odważnych kroków w służbie drugiemu człowiekowi.W imieniu Zarządu Stowarzyszenia

Magdalena Miś
Prezes Stowarzyszenia


________________________________________________________
Data dodania: 12 października 2015

Zwracamy się z prośbą do naszych przyjaciół, znajomych oraz wszystkich chętnych osób o wsparcie finansowe dla Ani Gajeckiej w powrocie do zdrowia!


Ania jest bardzo bliska naszemu stowarzyszeniu. Pomagała w tworzeniu strony internetowej, Facebooka a także projektowaniu plakatów m.in na Rzeszowski Bieg Ojców.

Teraz Ania potrzebuje naszej pomocy!

Podczas pobytu w Belgii doznała udaru mózgu. Potrzebne są pieniądze na przetransportowanie Ani do Polski oraz rehabilitację.
Dlatego nasze stowarzyszenie poprosiło o pomoc Fundację Rudek dla Życia, która zajmuje się rehabilitacją.

Poniżej na plakacie znajduje się nr konta, na który można wpłacać środki.
Każda kwota będzie dla Ani i jej rodziny wielkim wsparciem!

Z góry dziękujemy za okazaną pomoc!

Magdalena Miś
________________________________________________________
Data dodania: 1 października 2015

List Ministra Pracy i Polityki Społecznej
z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

________________________________________________________
Data dodania: 21 września 2015

VII RZESZOWSKI BIEG OJCÓW

20 września 2015 r. na Rzeszowskich Bulwarach miał miejsce Bezalkoholowy Piknik Rodzinny pod hasłem „Kocham swoją rodzinę, dlatego nie piję!, w ramach którego odbył się VII RZESZOWSKI BIEG OJCÓW.
Mimo deszczowej pogody na imprezę przybyło wielu ojców z całymi rodzinami, aby promować zdrowy styl życia oraz wziąć udział w biegu.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY, A OJCOM GRATULUJEMY!

Wyniki biegu dostępne są na stronie http://timekeeper.pl/ a zdjęcia na facebooku.


Za Zarząd

Magdalena Miś
Prezes Stowarzyszenia
________________________________________________________
Data dodania: 25 sierpnia 2015

UWAGA!!!
KONKURS PLASTYCZNY POD HASŁEM „ALKOHOL NIE DZIĘKUJĘ,
COŚ ZDROWEGO CI ZAPROPONUJĘ” - ROZSTRZYGNIĘTY


Wyniki konkursu plastycznego pod hasłem:„Alkohol nie dziękuję, coś zdrowego ci zaproponuję”.
Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych:

kategoria klasy I-III:
I miejsce - Zuzanna Król ZS w Budach Głogowskich
II miejsce - Wiktoria Kluk SP w Przedborzu
III miejsce - Aleksandra Liszcz - SP w Stykowie

Wyróżnienie:
Wiktoria Łobodzińska SP nr 1 w Domaradzu

kategoria klasy IV-VI:
I miejsce - Filip Kowalski ZS w Budach Głogowskich
I miejsce - Aleksandra Kubicz ZS w Pogwizdowie Nowym
II miejsce - Maja Czyżewska ZS w Wysokiej Głogowskiej
II miejsce - Piotr Majka ZS w Przewrotnem
III miejsce - Bazan Agata ZS w Głogowie Małopolskim
III miejsce - Patrycja Szmulik Hadle Kańczuckie

Wyróżnienia:
Weronika Jasion ZS w Pogwizdowie Nowym
Anna Jędrych ZS w Głogowie Małopolskim
Wiktoria Kania SP w Chorzelowie
Magdalena Micał ZS w Wysokiej Głogowskiej

Nagroda specjalna dyrektora Zespołu Szkół w Budach Głogowskich:
Izabela Ziemba – Zespół Szkół w Budach Głogowskich

Wręczenie nagród nastąpi 20 września 2015 r. w godz. 14.30-16.30. na Bulwarach nad Wisłokiem w Rzeszowie podczas Bezalkoholowego Pikniku Rodzinnego połączonego z VII Rzeszowskim Biegiem Ojców, organizowanego przez nasze Stowarzyszenie w ramach kampani społecznej "Kocham swoją rodzinę, dlatego nie piję".
________________________________________________________
Data dodania: 6 sierpnia 2015

SPOTKANIE INTEGRACYJNE UCZESTNIKÓW PROJEKTU PT. „ŻYCIE ZACZYNA SIĘ PO 60-TCE!”


Z radością informujemy, że 5 sierpnia b.r. w diecezjalnym Centrum dla Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie przy ul. Lubelskiej odbyło się spotkanie integracyjne dla uczestników projektu „Życie zaczyna się po 60-tce!”, realizowanego w ramach Rządowego Programu na Rzecz Osób Starszych na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Seniorom towarzyszyli: prezes Stowarzyszenia Szczęśliwy Dom Magdalena Miś, prowadzący warsztaty: Agnieszka Bryła, Anna Domin i Sławomir Patruś oraz koordynator Projektu Bernadeta Głód. Zgromadzonych przywitała biorąca udział w projekcie pani Teresa Gajdek, pierwsza kierowniczka i twórczyni mieszczących się w budynku Centrum Warsztatów Terapii Zajęciowej. Dzięki zaproszeniu i uprzejmości pani Teresy, Seniorzy mogli zwiedzić Centrum, zapoznać się z jego strukturą i bogatą historią. Wspólne biesiadowanie przyniosło wszystkim zgromadzonym wiele radości i stało się okazją do zaciśnięcia relacji międzyludzkich. Przy gorącym i smacznym posiłku z grilla, Seniorzy dyskutowali na wiele interesujących tematów i śpiewali piosenki biesiadne.

Ponadto, uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Miłośników Kultury i Literatury zaprezentowali krótki występ artystyczny pod nazwą Wesołe jest życie „staruszka”!, w którym w żatrobliwy sposób przedstawili życie na emeryturze. Każdy z uczestników projektu otrzymał także praktyczne upominki (materiały promocyjne), które może wykorzystać na warsztatach. Doskonałe humory nie opuszczały Seniorów mimo kapryśnej pogody, a przyjazna atmosfera z pewnością przyczyniła się do integracji wszystkich uczestników Projektu.
Składamy serdeczne podziękowania pani Teresie Gajdek za udostępnienie miejsca na spotkanie oraz wszystkim Paniom i Panom Seniorom, którzy swoją energią, radością i przyjaznym nastawieniem udowadniają, że „życie zaczyna się po 60-tce!”.

Opracowała Anna Domin
________________________________________________________
Data dodania: 3 sierpnia 2015

Projekt pt. „Seniorzy pełni życia”

ZAPRASZAMY


wszystkie chętnie osoby będące w wieku 60 lat i więcej zamieszkujących miasto Rzeszów i powiat rzeszowski do udziału w zajęciach w ramach Projektu pt. „Seniorzy pełni życia” współfinansowanego z budżetu Wojewody Podkarpackiego.

Dla uczestników projektu przewidziano zajęcia, które będą służyły poprawie jakości i poziomu życia, dbałości o kondycję fizyczną i intelektualną.

Zajęcia warsztatowe prowadzone będą w budynku parafialnym w parafii pw. Chrystusa Króla przy ul. Ks. Jałowego 37 oraz w NZOZ RUDEK, ul. Szarych Szeregów 5 w Rzeszowie.

UDZIAŁ W ZAJĘCIACH JEST BEZPŁATNY!

    Planowane zajęcia:
  • „Ćwiczenia ogólnorozwojowe” w NZOZ RUDEK
  • „Nordic Walking”
  • pt. „Profilaktyka i rehabilitacja osób starszych”
  • Prelekcja pt. „ Jak opiekować się osobą niedołężną w warunkach domowych
  • Zajęcia z prawnikiem pt. „Świadomy obywatel”
  • Zajęcia „Piosenka Biesiadna”
  • Zajęcia „Dobrze, że jesteś”

ZAPISY:
17.08.2015 (poniedziałek) w godz. 13:30-14:30
18.08.2015-18.08.2015r. (wtorek) w godz. 9:00-11:00

Parafia Chrystusa Króla (Dom parafialny obok kościoła), ul. ks. Jałowego 37, Rzeszów

Zapisu należy dokonać osobiście!
Telefon do kontaktu: 791 793 103
________________________________________________________
Data dodania: 20 lipca 2015

Projekt pt. „Dodawać życie do lat a nie tylko lata do życia”

Zapraszamy

wszystkie chętnie osoby będące w wieku 60 lat i więcej zamieszkujących miasto Rzeszów i powiat rzeszowski do udziału w zajęciachw ramach Projektu pt. „Dodawać życie do lat a nie tylko lata do życia” współfinansowanegoz budżetu Województwa Podkarpackiego - ROPS w Rzeszowie.

Dla uczestników projektu przewidziano zajęcia, które będą służyły poprawie jakości i poziomu życia, dbałości o kondycję fizyczną i intelektualną.

Zajęcia warsztatowe prowadzone będą w budynku parafialnym w parafii pw. Chrystusa Króla przy ul. Ks. Jałowego 37 oraz w NZOZ RUDEK,ul. Szarych Szeregów 5 w Rzeszowie.

UDZIAŁ W ZAJĘCIACH JEST BEZPŁATNY!

Zapisy:


27.07.2015. godz. 13.30-14.30 NZOZ RUDEK ul. Szarych Szeregów 5, Rzeszów

27.07.2015. godz. 18.30 DOM PARAFIALNY, Parafia pw. Chrystusa Króla, ul. Ks. Jałowego 37, Rzeszów

28.07.2015. godz. 09.00-10.00 NZOZ RUDEK ul. Szarych Szeregów 5, Rzeszów

Zapisu należy dokonać osobiście!

Telefon do kontaktu: 791 793 103


PLAKAT________________________________________________________
Data dodania: 26 czerwca 2015

VII RZESZOWSKI BIEG OJCÓW


Informujemy, iż VII Rzeszowski Bieg Ojców odbędzie się w tym roku 20-go WRZEŚNIA, w ramach Bezalkoholowego Pikniku Rodzinnego pod hasłem: "Kocham swoją rodzinę, dlatego nie piję". Zapisu będzie można dokonywać telefonicznie lub drogą mailową w terminie 1.08.2015 r.- 31.08.2015 r. Wszelkie informacje dot. pikniku będą umieszczone na str. internetowej Stowarzyszenia.
________________________________________________________
Data dodania: 18 czerwca 2015

PODSUMOWANIE PROGRAMU „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM”


W dniu 12-go czerwca 2015 r. w świetlicy profilaktyczno-wychowawczej „Nazaret” w Dębicy odbyło się uroczyste zakończenie projektu pt. „Świetlica „Nazaret” w akcji!” realizowanego w ramach programu „Tu mieszkam, tu zmieniam” współfinansowanego ze środków Banku Zachodniego WBK S.A.
W podsumowaniu brała udział Pani Gabriela Jantoń - dyrektor oddziału Banku Zachodniego WBK S.A. w Dębicy, s. Wieńczysława Gargas - kierownik placówki, personel świetlicy, wolontariusze, wychowankowie wraz z rodzicami oraz przedstawiciele naszego stowarzyszenia Pani Magdalena Miś – prezes i Pani Bernadeta Głód – członek zarządu.

Młodzież świetlicy przygotowała program słowny połączony z prezentacją multimedialną i galerią zdjęć przedstawiającą ich pracę w trakcie realizacji projektu. Ukazała miejsca zdewastowane w mieście Dębicy, nieprzyjemne dla mieszkańców oraz miejsca, które chętnie odwiedzają. Druga część spotkania była poświęcona na zajęcia warsztatowe połączone z wykładem p. pedagog, pracującej w świetlicy nt. zjawiska agresji i przemocy. Uczestnicy mogli wspólnie, pracując w grupach zastanowić się dlaczego ludzie zachowują się agresywnie wobec innych osób i rzeczy, obiektów, które są wspólnym dobrem miasta. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem w miłej i radosnej atmosferze, którą tworzy personel i wychowankowie świetlicy.

Dziękujemy za współpracę s. Wieńczysławie Gargas, wolontariuszom i wszystkim uczestnikom projektu.
________________________________________________________
Data dodania: 18 czerwca 2015

KONKURS PLASTYCZNY


Stowarzyszenie Szczęśliwy Dom we współpracy z Zespołem Szkół w Budach Głogowskich zaprasza wszystkie chętne dzieci ze szkół podstawowych woj. podkarpackiego, do udziału w konkursie plastycznym pt. "Alkohol? - nie dziękuję, coś zdrowego Ci zaproponuję" realizowanego w ramach kampanii społecznej „Kocham swoją rodzinę, dlatego nie piję!” współfinansowanego ze środków Województwa Podkarpackiego – ROPS w Rzeszowie.

Prace należy składać osobiście lub nadesłać pocztą do dnia 15 sierpnia 2015 r. na adres:
Zespół Szkół w Budach Głogowskich
Budy Głogowskie 846, 36-060 Głogów Małopolski
tel. (17) 851-92-17
z dopiskiem:
Konkurs plastyczny pt.„ Alkohol? - nie dziękuję, coś zdrowego Ci zaproponuję”.________________________________________________________
Data dodania: 20 maja 2015

ŚWIETLICA NAZARET W AKCJI!


Młodzież ze Świetlicy „NAZARET” w Dębicy realizuje Projekt pt. „Świetlica NAZARET w akcji” w ramach programu „Tu mieszkam tu zmieniam” współfinansowanego przez Bank Zachodni WBK. Wędrując po mieście Dębicy dokumentuje życie młodzieży, przyjazne i nieprzyjazne miejsca dla młodych mieszkańców. Poniżej prezentujemy filmik nagrany przez młodzież w trakcie realizacji Projektu!.


link________________________________________________________
Data dodania: 15 kwietnia 2015

LIST GRATULACYJNY OD MINISTERSTWA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ


W dniu 13 kwietnia 2015 r. prezes Stowarzyszenia, pani Magdalena Miś, odebrała w Tarnowie z rąk Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza promesę na realizację projektu „Życie zaczyna się po 60-tce!” w ramach Rządowego Programu na Rzecz Osób Starszych na lata 2014-2020.

Stowarzyszenie będzie realizowało w/w projekt wspólnie z Podkarpackim Ośrodkiem Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Rzeszowie.


Opracowała: Anna Domin________________________________________________________
Data dodania: 7 kwietnia 2015

PROJEKT PT. „Życie zaczyna się po 60-tce!”


Jest nam miło poinformować, że od 1 kwietnia 2015 roku nasze Stowarzyszenie wspólnie z Podkarpackim Ośrodkiem Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Rzeszowie rozpoczęło realizację projektu pod tytułem „Życie zaczyna się po 60-tce!”

Działania przewidziane w projekcie skierowane są do 45 osób będących w wieku 60 lat i więcej zamieszkujących miasto Rzeszów i powiat rzeszowski. Dla uczestników projektu przewidziano szereg ciekawych zajęć, które będą służyły poprawie jakości i poziomu życia wskazanej grupy osób. Ideą projektu jest motywowanie osób w wieku 60+ do zmiany stylu życia, dbałości o kondycję fizyczną i intelektualną oraz redukcja procesów tzw. e-wykluczenia związanych głównie z brakiem wiedzy i sprawności korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Projekt będzie zachęcał również do korzystania z dóbr i dorobku kultury oraz umożliwi rozwój zdolności manualnych. Integralną jego częścią jest zapoznanie uczestników z dotyczącymi ich zagadnieniami prawnymi i obywatelskimi oraz przełamanie nieporadności w tym zakresie. Ciekawe formy zajęć oraz profesjonaliści prowadzący poszczególne zajęcia zachęcać będą seniorów do przełamywania niechęci i podejmowania różnorodnej aktywności społecznej.

Zapraszamy emerytów, rencistów i wszystkich, którzy ukończyli 60-ty rok życia, chcących poprawić swoją kondycję fizyczną i intelektualną!

PLAKAT


Opracowała: Magdalena Miś________________________________________________________
Data dodania: 31 marca 2015

Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Miłośników Biblioteki dla Seniorów


27 marca 2015 r. odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Miłośników Biblioteki dla Seniorów. Klub powstał z inicjatywy uczestniczekwarsztatów biblioterapii pn. „Klub Miłośników Książki”, które przeprowadzane były w ramachprojektu aktywizacji osób starszych, realizowanego przez Stowarzyszenie w 2014 roku. Zebranych serdecznie powitali prezes Stowarzyszenia, Magdalena Miś oraz kierownik Wypożyczalni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, pan Włodzimierz Ratyński. Gośćmi spotkania byli przedstawiciele Fundacji Rudek dla Życia, którzy opowiedzieli o ofercie zajęć rehabilitacyjnych oraz bezpłatnej prelekcji dla seniorów.

Hasłem spotkania były Święta Wielkanocne – panie podjęły dyskusję na temat książek opisujących zwyczaje i tradycje świąteczne. Największym zainteresowaniem cieszyła się publikacja znanego rzeszowskiego historyka Franciszka Kotuli pt. Przeciw urokom. Wierzenia u Podgórzan, Rzeszowiaków, Lasowiaków oraz album Małgorzaty KuneckiejZwyczaje świąteczne w Polsce, który panie chętnie przeczytają wraz ze swoimi wnukami. Na koniec zajęć czekała na uczestniczki miła niespodzianka – prezentacja 21-tomowej serii wydawniczej „Miejsca Święte” ze zbiorów biblioteki. Kierownik wypożyczalni, pan Włodzimierz Ratyński, przygotował również quiz „Tak czy nie: ciekawostki z życia sanktuariów polskich i światowych”, który był nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy, ale także do wspomnień z odbytych pielgrzymek.

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Miłośników Biblioteki dla Seniorów, który powstał dziękinawiązaniu współpracy między Stowarzyszeniem Szczęśliwy Dom a Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie, będą odbywały się dwa razy w miesiącu w budynku Wypożyczalni Głównej przy ul. Dąbrowskiego 33a. Animatorem zajęć jest Członek Stowarzyszenia, Anna Domin. W ramach działalności Klubu uczestnicy będą mieli możliwość dyskutować na tematy związane z literaturą i kulturą, korzystać ze zbiorów WiMBP w Rzeszowie, a także wziąć udział w zajęciach komputerowych, które przybliżą pracę z elektronicznym katalogiem bibliotecznym.

Opracowała: Anna Domin________________________________________________________
Data dodania: 11 marca 2015

Dzień Kobiet w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie.


W dniu 9 marca 2015 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet, w której wzięła udział p. Magdalena Miś z Nieformalną Grupą Seniorów zawiązaną po zakończeniu projektu aktywizacji osób starszych realizowanego przez nasze Stowarzyszenie. Panie, zostały zaproszone przez Pana Włodzimierza Ratyńskiego, kierownika Wypożyczalni Głównej WiMBP w Rzeszowie, który obdarował każdą z Pań bukietem tulipanów. Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze przy słodkim poczęstunku, kawie i herbacie. Został zaprezentowany krótki film o bibliotece, po którym nawiązała się ciekawa dyskusja. Panie mogły obejrzeć wystawę dot. życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II. Pod koniec spotkania Panie wzięły udział w mini loterii z nagrodami. Uroczystość była wspaniałą okazją do rozmowy, dzielenia się poglądami i przyniosła wszystkim Paniom wiele radości.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Włodzimierzowi Ratyńskiemu za zaproszenie i okazanie życzliwej gościnności.

W imieniu zaproszonych Pań i Zarządu Stowarzyszenia

Magdalena Miś


dzkdzk2

Więcej zdjęć: GALERIA________________________________________________________
Data dodania: 23 luty 2015

PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU!

Drodzy Państwo, Członkowie Stowarzyszenia, Przyjaciele, Darczyńcy, Sympatycy!


Zwracamy się do Was z prośbą o przekazanie 1% na cele statutowe (statut) naszego Stowarzyszenia.

W tym roku zależy nam przede wszystkim na kontynuowaniu programu aktywizacji osób starszych
i Rzeszowskiego Biegu Ojców.

Wystarczy, że na składanym zeznaniu podatkowym w rubryce Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) wpiszecie Państwo nasz KRS


KRS 0000277020
z dopiskiem Działalność statutowaZa każdą kwotę, którą otrzymaliśmy od Państwa w latach poprzednich i za tę, którą otrzymamy w tym roku serdecznie dziękujemy!

Zarząd Stowarzyszenia
UWAGA!
W tym roku nasze Stowarzyszenie wspiera swoją działalnością Fundację Rudek dla życia, która za naszym pośrednictwem zbiera środki na rehabilitację i leczenie swoich podopiecznych.
Więcej: http://rudekdlazycia.org.pl/
________________________________________________________
Data dodania: 01 luty 2015
Opracowała: Magdalena Miś

Program „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM”


W dniu 14.01.2015 r., sekretarz Stowarzyszenia, Magdalena Miś podczas uroczystej GALI podsumowującej konkurs w Warszawie, odebrała dyplom i grant finansujący program „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM” organizowany przez Fundację Banku Zachodniego WBK.
Dziękujemy za wygraną! Projekt będzie realizowany w Świetlicy „Nazaret” w Dębicy.

więcej...


Dyplom

więcej...


________________________________________________________
Data dodania: 25 marca 2014
Opracowała: Magdalena Miś

OBCHODY 70. ROCZNICY ZBRODNI NA RODZINIE ULMÓW


Wieńce

24 marca 2014 r. w Markowej odbyły się uroczystości z okazji 70. rocznicy męczeńskiej śmierci Józefa i Wiktorii Ulmów z dziećmi. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Markowej pod przewodnictwem metropolity przemyskiego ks. abp. Józefa Michalika, który w swojej homilii wskazał na wielki heroizm rodziny Ulmów, a zarazem nakłaniał do refleksji współczesne rodziny: „(…) czy nasza rodzina potrafi być dziś rodziną ofiarnego trudu, życzliwości do drugiego człowieka, która łączy się z gotowością ofiarowania swojego czasu, zdolności i czasami nawet życia?”.

Po mszy świętej w kościele zostały wygłoszone dwa referaty: przez Pana Mateusza Szpytmę, historyka krakowskiego oddziału IPN oraz przez Pana Michała Kalisza, pracownika rzeszowskiego IPN. Młodzież z Zespołu Szkół im. Sług Bożych Rodziny Ulmów w Markowej przedstawiła program słowno-muzyczny, przybliżając historię i tragiczne losy Józefa, Wiktorii i ich Dzieci. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli na cmentarz, gdzie odprawiona została modlitwa nad mogiłą zamordowanych oraz pod pomnik Rodziny Ulmów. Wiązanki złożyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych województwa, powiatu, gmin oraz przedstawiciele naszego Stowarzyszenia: Andrzej Konopka – ówczesny prezes, Magdalena Miś – sekretarz i Anna Domin – członek Stowarzyszenia. Głos zabrał Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl oraz Wójt Gminy Markowa, Tadeusz Bar, który odczytał list Michaela Schudricha, naczelnego rabina Polski.
Proces beatyfikacyjny rodziny Ulmów na etapie diecezjalnym zakończył się w 2008 r. W 2011 r. wszystkie dokumenty trafiły do Watykanu. W październiku 2013 r. w Markowej ruszyła budowa Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów.


powrót

Copyright by szczesliwydom.eu Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polub nas na facebooku