Stowarzyszenie Szczęśliwy Dom - Aktualności

Projekty profilaktyczno-edukacyjne dla dzieci i dorosłych

Aktywizacja osób starszych


Stowarzyszenie od 2014 r. prowadzi działalność na rzecz aktywizacji społecznej osób starszych. Celem Projektów jest podniesienie poziomu i jakości życia osób po 60 roku życia z terenu miasta i powiatu m. Rzeszowa.
W ramach zajęć prowadzonych z dotacji konkursowych przygotowywany jest szereg zajęć, w których seniorzy mogą aktywnie uczestniczyć. Warsztaty i wykłady dobierane są tematyką pod potrzeby i zainteresowania uczestników, którzy na zakończenie każdego Projektu mają możliwość dzielenia się wnioskami i propozycjami, które zawsze są brane pod uwagę przy organizacji kolejnego programu.
W każdym projekcie Seniorzy mają możliwość brania udziału w zajęciach poprawiających ich kondycję i sprawność fizyczną, intelektualną, manualną a także poszerzać swoją wiedzę w zajęciach edukacyjnych obejmujących zagadnienia prawne i obywatelskie, związane ze zdrowiem, wizerunkiem, kulturą a także nauki obsługi komputera itp.
Dzięki nawiązanej współpracy Stowarzyszenia z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie, Seniorzy w ramach zajęć projektowych, mają możliwość korzystania z warsztatów odbywających się w Głównej Wypożyczalni, gdzie nie tylko poszerzają swoją wiedzę z zakresu literatury i kultury, ale także uczą się nowoczesnych technologii w wypożyczaniu i oddawaniu książek oraz obsługi katalogów internetowych.
Wszystkie zajęcia prowadzone są w przyjaznej dla Seniorów atmosferze pod okiem wyspecjalizowanej kadry. Nie brakuje również zajęć integracyjnych np. piosenki biesiadnej i spotkań przy kawie i herbacie, podczas, których uczestnicy mogą się lepiej poznać i porozmawiać na dowolne tematy. Zajęcia są dla Seniorów wspaniałą okazją do poznania nowych osób, nawiązania przyjaźni a także poszerzenia lub odkrycia swoich zainteresowań.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach. Wszystkie informacje o nowych Projektach będą umieszczone na naszej stronie i Facebooku.


Opracowała: Magdalena Miś

powrót

Copyright by szczesliwydom.eu Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polub nas na facebooku